All for Kids (Ocak – Şubat – Mart 2015)

Orman Yolu

Doğanın içinden gelen sımsıcak bir kış partisiyle 11 adımda evinizde küçük bir orman yaratabilir.

birAtölye ekibinden, soğuk kış günlerinde hazırlayabileceğiniz orman temalı bir kutlama için 11 öneri:

1) Sade hazırlanmış bir pastayı hayvan figürleriyle süsleyerek ve konsepte özel farklı aksesuarlar ile masada konsept bütünlüğünü yakalayabilirsiniz.

2) Koyu kahve rengi, ahşap çıtalı amerikan servisleri masanın ortasında runner gibi kulllanarak original bir sunum yaratabilirsiniz.

3) Doğal renkler kullanarak aksesuarların ve temanın öne çıkmasını sağlayın.

4) Çocuklar için hayvan figürlü porselen kupalarda sıcak içecek ikramı ile sunumu zenginleştirirken, yetişkinler için önerileri farklı renklerde emaye kupalar kullanın.

5) Zencefilli kar tanesi kurabiyeler kış temalı doğumgünü masanızda vazgeçilmez bir ikram.

6) Pasta ve kurabiyeler lezzetli MaJolie Patisserie mutfağından.

7) Hayvan ayak izlerinin stamp baskı seti ile eğlenceli ve öğretici bir oyun kurgulayın.

8) Ayak izlerinin hangi hayvana ait olduğunu tahmin etmeye çalışan çocuklareğlenerek öğrenecek.

9) Doğumgünü partisine davet ettiğiniz diğer çocuklar için hayvan figürlü ve soğuk kış günlerinde oldukça kullanışlı olacak bere-eldiven setlerinden hediye edebilirsiniz. Parti sürecince çocuklar için el yapımı örgü oyuncaklarla hikaye kurgulu bir oyun planlanabilir.

10) Renkli ve birbirinden sevimli oyuncakların baş kahraman olduğu hikayeleri çocukların anlatmalarını sağlayarak eğlenceli hikayeleri videoya alabilirsiniz.

11) Hikaye anlatımı için yerde yumuşacık bir zeminde yastıklar ve renkli battaniyeler ile rahat, konforlu ve hareket alanı kısıtlaması olmadan oyun alanı yaratabilirsiniz.